Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

Sem spadajo amortizerji, vzmeti, zavore, stabilizatorji, volanski krmilni mehanizmi,..

Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a marc » 17 Nov 2014, 10:39

Ker mi moji original sachs amortizerji počasi spuščajo drug za drugim jih bom moral menjati. Obenem pa tudi fedre, da avto malenkost še prizemljim k tlem.

Sam nisem nek dirkač, na racelande ravno ne hodim, uživam pa v občasni dinamični panoramski vožnji. Vem da udobje, ki sem ga imel do sedaj ne bo moč obdržati, vseeno bi rad dosegel nek kompromis. Budget ni velik (recimo do 300€ komplet). S tem odpade vsa nova roba tipa bilstein,...

Zanima me vaše mnenje, izkušnje glede low budget podvozij (ta technix, low tec, ap,...). Mislil sem poskusiti ta technix, ki so cenovno zelo ugodni. Nekateri jih hvalijo, dosti pa grajajo. Fajn bi bilo da zdržijo vsaj 2 leti. :D

Drugi problem je višina avta. Če bi imel serijskega z nič opreme bi ciljal nekako 40/30 višino. Spredaj imam klimo in štiraka, zadaj pa slabih 100kg muzike + akumulator. Razmišljal sem o kombinaciji 60/40 za šestaka....tako da bi v realnosti verjetno bila višina 50/40 ali 50/50. Opcija je tudi 50/30 ali 40/00 za šestake. Sprednje vzmetne noge so itak 51mm tako da kar se tega tiče ni problem. Skratka dilema haha. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 17 Nov 2014, 15:36

Jaz sem z low tecom zaenkrat povsem zadovoljen, bi znal bit tudi tebi čist ok isti set 60/35 za 4cyl..glede na to da imaš zadaj nekaj dodatne teže bi bilo verjetno potem ravno 60/40-45, je sicer dražji kot ta-teh.a še vedno v budgetu :) kar zadeva udobja pa lahko prideš do mene probat dokler je še kaj vremena, pri Inetu si verjetno že probal ap, tako da boš imel pregled in se boš lažje odločil...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a marc » 17 Nov 2014, 17:52

Aha točno, ti imaš low tec. Lahko ja, magar, če bo naslednja panoramska res uspela še letos :D Pri Inetu sem probal, je pa ni. Res pa da ima on še tiste podložne gume in bi mogoče brez bilo še nekoliko mehkeje. :D Koliko je tebe prišel tvoj komplet?
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a lancer » 17 Nov 2014, 17:55

Najbolje je vzeti preverjeno podvozje... Glede višine je zmeraj problem, ponavadi kakšen mm odstopa od željene višine in hitro se zgodi, da se potem menja fedre vsak mesec :))
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a m42 » 19 Nov 2014, 19:44

Moja izkusnja z ta technix gewindami: Sranje da ga ni vecjega. Pretrdo za cestno uporabo, amortizerji zabijajo cez vsako luknjo, imam jih na najvisji mozni nastavitvi in kljub temu podrsam cez vsako vecjo luknjo, poleg tega je visina avta spremenila chamber na kolesih do te mere, da je avto tezko umiriti na ravnini. Se bi lahko nasteval.
Zame je 40/30 idealo znizanje na e30, im nislim da za nase ceste tudi se najboljsi kompromis med udobjem/uporabnostjo in sportnostjo. Sam sem nedolgo nazaj kupoval podvozje za manjsi denar in naredil pravo malo studijo o razlicnih variantah in prisel do zakljucka da se pod 500 eur tezko dobro peljes. Se najbolj mamljive so bile te ponudbe:
lowtec SPORT 360 eur (SPORT varianta ima kvalitetnejse blazilce kot varianta COMP)
Lowtec COMP 230 eur
Kaiba 340 eur
Odlocil sem se za te technix ker so bile najcenejse in se gewinde poleg tega, ampak glede na to izkusnjo, zdaj mislim da je vredno dodat kaksnega zelenca in si omislit kaksno tako varianto:
h&r + koni sport short (nastavljivo po trdoti) 500eur
m42
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 19 Nov 2014, 15:24

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a marc » 19 Nov 2014, 23:29

m42, najprej pozdravljen na forumu!

Hvala za nasvet! Lowteci in Kaiba, ki si jih naštel so verjetno navadni? Sam bi imel fiksno višino, sepravi gewinde mi ta trenutek ne pašejo. Ap racing in lowtec sta verjetno podobni zgodbi...sicer ne vem kaka razlika je pri ta technix v programu gewinde vs. navadno podvozje.
Iztok (na bmwforumu uporabnik ICI), je imel nenastavljive ta technix pa je bil zadovoljen....res pa da je imel avto krajši čas + nažalost se nisem v njem vozil. V končni fazi je nekoliko odločitev verjetno tudi subjektivna. To kar si naštel pri svojem podvozju je pa res polom ja. :ymsigh:

Moram res pri duletu še probat trdoto po cesti in nagibanje avta v ovinkih pa se bom lahko lažje odločil. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a m42 » 20 Nov 2014, 15:57

Od nastetega so gewinde samo ta technix, ostalo je fixno znizano. Morda bi bil kayba set ok za neko normalno uporabo, njihovi blazilci so kar kvalitetni, zadnji par pride celo v monotube izvedbi, ne vem pa katere vzmeti uporabljajo... Za ap racing sem slisal same slabe stvari, za lowtec pa so mnenja razlicna, se pa vsi strinjajo da so vzmeti dobre ampak se hitro posedejo in postanejo mehke, kar posledicno pripelje do tega da se unicijo blazilci,
To da je vsako mnenje subjektivno pa defenitivno drzi. Kar je zame osebno totalen drek, je lahko nekomu drugemu odlicno. Le poglejte koliko novih renaultov in njihovih ponosnih lastnikov je na cestah. :)
Zadnjič spremenil m42, dne 21 Nov 2014, 01:39, skupaj popravljeno 1 krat.
m42
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 19 Nov 2014, 15:24

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 21 Nov 2014, 00:09

marc napisal/-a:Aha točno, ti imaš low tec. Lahko ja, magar, če bo naslednja panoramska res uspela še letos :D Pri Inetu sem probal, je pa ni. Res pa da ima on še tiste podložne gume in bi mogoče brez bilo še nekoliko mehkeje. :D Koliko je tebe prišel tvoj komplet?

S poštnino okoli 270eur...mam pa tud jaz še na odbojnih gumah, tko da bo čist realna primerjava :D
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 30 Nov 2014, 14:16

Jaz sem kupil komplet (amortizeji in vzmeti) od AP, spredaj -40, zadaj -30...Zaenkrat ga žal ne morem oceniti, ker avto še ni registiran. Kolikor sem sledil tuje forume pa so jih precej pohvalili..
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a marc » 30 Nov 2014, 22:53

Torej, imel sem čast voziti 'zlatkota' by Dule :D. Tistih nekaj lukenj in grbin moram reči, da je dosti podobna zadeva ap-ju. Udobje ne trpi veliko, ovinkov pa resda nisem imel možnost sprobati razen rondoja, kjer se pri malo hitrejšem vstopu avto ni dosti nagibal.
Prišel sem do sklepa, da je verjetno in lowtec in ap racing podobna 'pipa' in bom glede na svoje potrebe z enim ali drugim zadovoljen. Skratka, tisti komplet izmed teh dveh, ki bo v času nakupa cenejši....ta pride vpoštev. :)
Res bi si mogoče želel še ta technics isprobat samo po vaših in tujih kritikah...verjetno odpade. 8-|
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Podvozje

cron