Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

Sem spadajo amortizerji, vzmeti, zavore, stabilizatorji, volanski krmilni mehanizmi,..

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a KockaE30 » 29 Jan 2016, 17:15

Če lahko naredim malo reklame za svoje, jaz imam TA-Technix komplet 60/40 gor od 10.8.2015, in se pelje lepo glede na ceno. Za 130€ sem dobil komplet vzmeti in amortizerje.

Ne moram še kaj zelo garantirati da bojo dolgo držali, jaz jih gor nimam še niti eno leto, vendar sem med tem časom parkrat že šel na raceland z njimi.. E30 z njimi imam za daily in je čez luknje precej trdo ampak ni grozno. V ovinkih se pa izredno lepo drži. Kar se vzdržljivosti tiče bi rekel da so skoraj vsakodnevno pod precejšnjim obremenitvam, in ne kažejo niti najmanjšega znaka, da bi amortizerji popuščali. Imajo pa tudi precejšnjo izbiro samih vzmeti za znižat.
"A ga mal zaliva?"
"Vejžde ga, če je pa fergi."
Uporabniški avatar
KockaE30
 
Prispevkov: 186
Pridružen: 17 Maj 2015, 19:08

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nicjasno » 24 Apr 2016, 10:41

Hm...

Jaz iscem za turinga vzmeti.

Gledal sem ze h&r 30/30 ampak se baje ful prevec posedejo. Moj namen ni avto znizat, ker mi je trenutna visina super vsec.

Je pa res, da ima avto zadaj posedene vzmeti zaradi starosti, spredaj smo jih pa za 1 navoj odrezali, da avto ne zgleda kot da ma vreco cementa. Predvidevam da je sedaj ene 2-3cm nizji kot original.

Rad bi repliciral sedanji izgled z novimi nerebljenimi vzmetmi. Kolko sem iskal je izbira zelo omejena. :(

Slika
Potek obnove mojega e30 touringa: https://db.tt/hbFq2YSh
Tekoca poraba goriva: https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/687230.html
Uporabniški avatar
nicjasno
 
Prispevkov: 160
Pridružen: 21 Jun 2015, 21:27
Kraj: Maribor

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a Urko » 24 Apr 2016, 21:56

Če ne zaupaš H&R, si se že zanimal, če so še dobavljive original sprednje vzmeti za M podvozje? Vzameš verzijo glede na tvoje specifikacije (brez klime, ročni menjalnik) in boš dobil nekje -2 cm. Kar se mi zdi glede na tvoje želje ravno prav. Je pa verjetno res, da bo dvoje vzmeti stalo toliko kot najcenejše kitajske gewinde...

Glede zadnjih vzmeti, podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Če se prav spomnim, si dobil na dom popolnoma izpravne originalne prvovgradne vzmeti, ki se meni niso zdele nič posedene in jih tudi nisem menjal zaradi tega. Če se ti sedaj zdi zadaj prenizek se to enostavno in poceni lahko reši s podlaganjem različno debelih (originalnih, iz ''schlechtwege'' paketov opreme) gumi podložk. Če je ponudba pri e30 vseeno pretanka, recimo iz e46 baje tudi paše 14,5 mm debela 33531094754. Preveri.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nicjasno » 24 Apr 2016, 22:06

Hm... original m vzmeti so pomoje FUL predrage. Ze original serijske stanejo zelo dosti.

Zadaj ze imam debele podloge (zgoraj celo dvojne).

Bom moral zgleda se malo iskat, da bom nasel nekaj pravega.
Potek obnove mojega e30 touringa: https://db.tt/hbFq2YSh
Tekoca poraba goriva: https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/687230.html
Uporabniški avatar
nicjasno
 
Prispevkov: 160
Pridružen: 21 Jun 2015, 21:27
Kraj: Maribor

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a bushido » 28 Sep 2016, 08:13

Pozdravljeni,

Pridružil se bom kar obstoječi temi. Poleg zaključenih ostalih predelav na e30 coupe ( v novi različici 1.8 IS), je sedaj prišla na vrsto tudi predelava podvozja. Gledam v smeri cenovnega ranga 500-600 euro oziroma v smeri kompleta bilstein B12. Z avtomobilom sicer ne bom zganjal vragolij na dirkališčih, ampak bo izključno za vsakodnevno uporabo (v službo in nazaj ter ostale cvetke tekom dneva). Sedaj sledi vprašanje.
Ali je kdo na forumu, ki ima info. kje kupiti takšen komplet po ugodni ceni oz. ima kdo podoben setup in bi ga rad prodal?
Avtomobil bi rad prizemljil zadaj vsaj 3 cm ter spredaj vsaj realnih 4 cm, nočem, da bi izgubil plombe zaradi lukenj na cesti samo zato, da bi avtomobil izgledal cool.

LP
bushido
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2016, 11:32

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a Fleko » 25 Nov 2016, 18:54

Pozdravljeni,

se po dolgem času malo javljam na temu forumu :D

Bi mi kdo naredil uslugo in zmeril amortizer za 51mm nogo? Rabil bi dolžino ohišja brez batnice in z raztegnjeno batnico.

Hvala, na naslednjem srečanju dam za pivo.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nejbič » 26 Nov 2016, 15:56

lahko ti zmerim ampak imam bilsteine b8 mislim da so krajše batnice
LP Nejbič
Uporabniški avatar
nejbič
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:28

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 26 Nov 2016, 17:16

Sigurno so ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 26 Nov 2016, 17:16

Sigurno so ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 26 Nov 2016, 17:17

Sigurno so ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Podvozje

cron