Bremze: glavni zavorni cilinder?

Sem spadajo amortizerji, vzmeti, zavore, stabilizatorji, volanski krmilni mehanizmi,..

Bremze: glavni zavorni cilinder?

OdgovorNapisal/-a KarminrotE30 » 07 Maj 2016, 13:20

Pozdravljeni!

Imam problem z bremzami na e30 PFL letnik 87 4 vrata. Stopalka se mi poseda. Zamenjal diske in ploščice, vse gumijaste zaščite na sprednjih čeljustih in dihtungo batka, oba zavorna cilindra na zadnjih bremzah in takratke lajtunge zadaj. Zavorno olje nikjer ne pušča. Vsaj ni videti. Preluftano miljonkrat ampak se stopalka še vedno poseda. Tko preseneti te. Učasih prime čist na začetku, učasih moraš pa en cel hod napumpat pa pol prime.

Men samo še zavorni cilinder pride na pamet. Ampak ko smo ga dol uzel je zgledal v odličnem stanju.

Zanimajo me vaši predlogi. Je možno kaj drugega, da kje drugje pušča (skrbelo me je "križišče zavornih cevi zadaj vendar je suho) ali pa da je še vedno tolk lufta notr?!?
Kaj priporočate od zavornih cilindrov? V stahlgruberju me pride 209 EUR v Adel-u pa 145 EUR pa nikjer nimajo na zalogi.
A pašejo tud od e36 in novejših modelov? A ma smisel dajat od 325?

Lep pozdrav
Gašper
KarminrotE30
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Apr 2015, 20:33

Re: Bremze: glavni zavorni cilinder?

OdgovorNapisal/-a dančo » 07 Maj 2016, 22:11

daj glavni cilinder dol ga daj narazen i spregledaj notri gumice če so cele in celinder ni masten notri pre servo bobnju verjetno te luft jebe , cilinderi nima razlike edino od 325ix ne odgovarja ker ma dopli bobenj , a glavnega pa lahko daš gor rablenega ker sam mel dost e30 in niti na edni mi ni tisti glavni cilinder otišel tako da je verjetno luft ali če pa je celinder lahko samo notri daš nova tesnila tiste gumice v auto delima ih maš , tisto bo držalo velik cajt in nebo prišlo use skupaj 10e :D
dančo
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:37

Re: Bremze: glavni zavorni cilinder?

OdgovorNapisal/-a KarminrotE30 » 08 Maj 2016, 12:40

Hvala dančo, bomo probal!
KarminrotE30
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Apr 2015, 20:33

Re: Bremze: glavni zavorni cilinder?

OdgovorNapisal/-a KarminrotE30 » 11 Maj 2016, 13:46

No teh setov za popravilo cilindra pri nas ne dobiš več.
Na srečo sem našel nekaj cenejšega potem. WOLF PF351 53 EUR. Ali pa Trusting PF351.
Zdej zadeva špila kot mora.

Lp
KarminrotE30
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Apr 2015, 20:33

Re: Bremze: glavni zavorni cilinder?

OdgovorNapisal/-a dančo » 11 Maj 2016, 21:50

dlično bitno da je rešeno ;)
dančo
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:37


Vrni se na Podvozje