Big brake kit

Sem spadajo amortizerji, vzmeti, zavore, stabilizatorji, volanski krmilni mehanizmi,..

Big brake kit

OdgovorNapisal/-a m42 » 18 Jan 2015, 21:20

Zanima me ce nima kdo kaksen nasvet glede predelave zavor. Iscem variante predvsem za sprednji konec, ker so mi diski na serijski zavorah premajhni za to kar jaz potrebujem. Torej zanimajo me konkretne informacije glede izbire diskov, celjusti, izdelave adapterjev za celjusti,... Rad bi si sestavil cenovno ugoden in dobavljiv setup s cim manj predelavami, ker se mi zdijo razni aftermarket big brake paketi predragi. Primer: http://store.vacmotorsports.com/vac---- ... -p334.aspx
Zelje so: diski s premerom okoli 300 mm in vsaj 4 batne celjusti. Lepo bi bilo tudi ce bi lahko obdrzal 4x100 setup, me pa zanimajo tudi 5x120 variante. Menda se za boljse zavore menja tudi servo ojacevalnik zavor in zavorni cilindri, ce ima kdo kaj vec konkretnih informacij, tudi zazeljeno.
m42
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 19 Nov 2014, 15:24

Re: Big brake kit

OdgovorNapisal/-a B_Racing » 18 Jan 2015, 21:46

Ejla,

VACmotosport, to je drago ko žefran, se niti ne splača gledat....
Na teli strani ( http://bremboaftermarket.com/En/Car_Dis ... and=Brembo ) boš dobil use kar nucaš od diskou, primerjaj tvoje dimenzije (debelina, kolk so vn zamaknjeni, sredinske luknje, ...) diskov z ostalimi 300mm+ in mogoče dobiš idealne diske... Na vrhu maš search box in znamke avtou ter modele. Glede čeljusti pa seveda najbl osnovne 4-batne so od kake alfe, porsche-ja, ... Malo preglej ebay in dobiš gotovo kaj... Al pa kak alfa forum, če se kaj prodaja... Seveda pol nucaš še adapterje, ki pa so kr enostavni za nardit...

Servo ojačevalnik lahko ostane isti, glavni cilinder pa lahko menjaš z "večjim" (večji batki)... Ni pa ravno nujno, ker seriski cilindri so kr dobri tud za večje zavore... Samo zavorni pedal bo imel malo daljši hod pa mal mehkejši bo če se ne motim...

Za 5x120, pa tko al tko dobiš sprednji del od M3-ja in imaš 320mm al 325mm diske, ampak bo menjava veliko dražja kot če daš na 4x100 večje diske in boljše čeljusti...

LP Nejc
B_Racing
 
Prispevkov: 104
Pridružen: 08 Jan 2015, 20:21

Re: Big brake kit

OdgovorNapisal/-a kmetek » 27 Jan 2015, 19:41

Za 4x100mm in mislim da 288 diske imaš eno plug&play kombinacijo. Diski od Corrado G60 in 4 batne čeljusti od RX7 FC če se ne motim.

Drugače pa najbolj da gledaš za kakšnimi alu Bremboti. Jaz sem jih kupil iz Fiat Coupe 2.0 20VT, so pa za original 305mm diske. Če boš itak delal adapterje, se ti splača malo preračunat kakšen offset diskov lahko dobiš od serijskega avta, da neizumljaš tople vode. Mogoče ti pašejo iz kakšnega Renaulta 300mm (Laguna/Scenic/Megane), malo preglej recimo stran od Brembo ali Fritech pa poglej dimezije. Mogoče bi se jaz celo odrekel svojim če te zanimajo, ker so mi malo veliki za 280mm diske in bi raje našel kakšne manj masivne, ker imam tudi poblem s širino zaradi preširokega podvozja.

Prednost teh zadev je, da imaš zaradi več batkov, bolj enakomeren občutek na pedalu, tudi ko je zadeva enkrat fajn segreta/pregreta. To da alu veliko bolje odvaja toploto kot jeklo tudi ve vsak in recimo tile Bremboti ki jih imam, so za 305mm diske in ima ena čeljust 2.3kg, železna enobatna za 280mm diske pa krepko čez 4kg.
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Big brake kit

OdgovorNapisal/-a m42 » 28 Jan 2015, 11:35

Odlicen odgovor, ravno take informacije sem iskal. Hvala Jure.
m42
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 19 Nov 2014, 15:24

Re: Big brake kit

OdgovorNapisal/-a schik » 05 Mar 2015, 11:50

Kaj pa tile adapterji? Če prav razumem se da potem ležaj in čeljusti od e36/e46?
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E30-5-lug ... 3cf463f344

Se da to pri nas kupit?
schik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 24 Nov 2014, 14:08


Vrni se na Podvozje

cron