Težava z števcem kilometrov

Forum za vse ostale nekategorizirane tehnične probleme.

Težava z števcem kilometrov

OdgovorNapisal/-a bushido » 29 Avg 2018, 07:54

Pozdravljeni,

Včeraj sem ob obisku bencinske črpalke napolnil tank do konca ter resetiral števec, ki šteje sprotne delovne kilometre.
Pod sprotne delovne kilometre mislim tiste, ki nakazujejo koliko kilometrov opraviš z enim polnim tankom.
Števec se je resetiral brez posebnosti vendar sem kasneje tekom vožnje opazil, da mi ne šteje več sprotnih delovnih kilometrov kot tudi glavnih kilometrov (skupna vsota kilometrov, ki jih je avtomobil že opravil).

Se je kdo že soočil s podobnim problemom. Pred tem je vse delovalo brezhibno, gre pa za e30 1.8 is, let 88.

Vse informacije dobrodošle.

LP
bushido
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2016, 11:32

Re: Težava z števcem kilometrov

OdgovorNapisal/-a marc » 29 Avg 2018, 20:32

bushido napisal/-a:Pozdravljeni,

Včeraj sem ob obisku bencinske črpalke napolnil tank do konca ter resetiral števec, ki šteje sprotne delovne kilometre.
Pod sprotne delovne kilometre mislim tiste, ki nakazujejo koliko kilometrov opraviš z enim polnim tankom.
Števec se je resetiral brez posebnosti vendar sem kasneje tekom vožnje opazil, da mi ne šteje več sprotnih delovnih kilometrov kot tudi glavnih kilometrov (skupna vsota kilometrov, ki jih je avtomobil že opravil).

Se je kdo že soočil s podobnim problemom. Pred tem je vse delovalo brezhibno, gre pa za e30 1.8 is, let 88.

Vse informacije dobrodošle.

LP


Zdravo!
Gre za pogosti problem e30 števcev. Več o tem lahko najdeš na povezavi:
https://e30.si/viewtopic.php?f=5&t=347
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Težava z števcem kilometrov

OdgovorNapisal/-a bushido » 30 Avg 2018, 08:03

Odlično, hvala za vse informacije. Ima mogoče kdo od članov dotični set zobnikov za prodati?

LP
bushido
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2016, 11:32


Vrni se na Splošna mehanika in ostali tehnični problemi

cron