Menjava vplinjača in pregretje?

Forum za vse ostale nekategorizirane tehnične probleme.

Menjava vplinjača in pregretje?

OdgovorNapisal/-a Lukkas999 » 25 Jun 2020, 19:56

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu, delimo pa si isto strast zato se obračam na vas

Imam sledeč problem:
Vozim e30ko 316 z vplinjačem pierburg 1b2, prejšnjo leto mi je avto nastavil starejši gospod da je segret laufal zelo lepo, pri hladnem vžigu pa imam problem že 10let, ampak sem se nekak navadil ker imam avto kot vikend vozilo. Zadnjič pa sem se peljal iz službe in čutim da je avto težko vžgal in ko sem se peljal je začel cukat kot da zgublja bencin, ko sem prišel domov sem opazil da je spodnja cev od hladilnika hladna, ostale pa totalno vroče- mislim da je šel termostat sem pa en dan prej šraufal ven senzor (za temperaturo -tisti z dvema pinoma) in je steklo ven malo tekočine ampak mislim da v tem nebi smel bit problem-pred tem glede hlajenja problemov ni bilo. problem je ker mi ne dela števec za temperaturo že tudi enih 8 let ( vezje v armaturki in senzor fuč) sem menjal armaturko tudi pa vseeno števec temperature ni deloval.. Avto sem sedaj vžgal par krat in se cev spet ne segreje, sem tudi menjal termostat ampak tudi rabljen in ne vem če dela pravilno. Sumim da se je avto pregrel in je morda šla dihtunga na glavi( sledi vode v olju sicer ni) . Avto je sicer od tistega dneva šel normalno ko je hladen, danes pa sem ga želel vžgati in težko vžiga in dela kot traktor.. sploh nima moči, opazil sem tudi da bencin kar lije v manifold ko sem vzel dol filter. Razmišljam da bi naredil test cilindrov in potem zamenjal tudi vplinjač, ker koliko čitam imajo ti pierburgi velike probleme. rad bi mel zanesljiv avto, pa me sedaj zanima kaj priporočate oz kaj bi bilo cenovno najbolj smiselno, gledal sem da dajejo gor webre 32/34 ampak bi rad od koga z izkušnjami dobil kako informacijo, avto pa bi tudi rad čimbolj ohranil original. Zanima me tudi če imamo kakega majstra da bi preveril senzorje in to vezje, da bi si dal zrihtat števec temperature da ne bi bilo spet kakih problemov, mehaniki pa se ful izogibajo šraufa ja tega s frgazerji nevem zakaj, ker že 3 leta iščem nekoga da bi mi generalno malo porihtal mašino pa ga ne najdem..

Hvala za odgovore!
Lukkas999
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Jun 2020, 19:17

Vrni se na Splošna mehanika in ostali tehnični problemi

cron